Domov
  Kategórie
  Košík
  Obľúbené
  Profil

  Záclony ako ozdoba pre vaše okná

  28. 1. 2024

  Záclony ako ozdoba pre vaše okná

   

  Vzdušné a ľahké záclony chránia nielen pred ostrým svetlom a nežiaducimi pohľadmi zvonku, ale pôsobia aj ako atraktívna dekorácia. Z rôznych veľkostí, dekorov a farieb našich záclon na mieru a hotových závesov si vyberete aj vy tie pravé pre svoj domov. Tu sa dozviete množstvo dôležitých informácií o záclonách a variantách zavesenia záclon.

   

  Záclony na mieru alebo hotové záclony?

   

  Záclony na mieru

  Máte presnú predstavu o tom, ako by mali vyzerať vaše záclony? Potom sú pre vás záclony na mieru to pravé! Vyberiete si materiál, veľkosť, dekor a náš servis šitia na zakázku sa postará o zhotovenie. Dohodnite si termín v niektorých z našich obchodných domov, vyberte si látku metráž na záclony a závesy a my sa postaráme o všetko ostatné: od vymerania okien cez šitie záclon a závesov na mieru až po montáž.
   

  Hotové závesy

  Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako získať nové záclony a závesy, je staviť na hotové záclony a závesy. Vyberte si z nášho širokého sortimentu na pobočkách alebo objednajte záclony pohodlne online a dovezieme vám ich až domov. Montáž hravo zvládnete, nech už si vyberiete montáž vo forme tyče na záclony alebo koľajníc na záclony. Na všitý opasok pripevníte háčiky na záclony. Dĺžka záclon sa bez problémov dá upraviť podľa výšky miestnosti a okien.
   

  Spôsoby zavesenia záclon - tyče & drôtené lanká

  Najjednoduchšiu šiu variantu zavesenia záclon predstavujú integrované očká. Pomocou nich sa záclony zavesia na záclonovú tyč alebo drôtené lanko. Priemer tyče pri tom musí byť menší ako priemer očiek.
   

  Záclony s pútkami - koľajnice & tyče

  Záclony s našitými pútkami sa v mnohých prípadoch dajú jednoducho navliecť na závesnú tyč alebo ich môžete pomocou jazdcov na záclony pripevniť na koľajnicu.
   

  Vitrážové záclony - vitrážové tyče

  Krátke záclony alebo vitrážky sa spravidla navliekajú na vitrážové tyče, ktoré sa pripevňujú na rám okna. Pomocou riasenia môžete regulovať intenzitu svetla - keď vitrážky viac nariasite, zatemníte miestnosť.
   
  Ako sa starať o záclony?
  Tiež nemáte veľa času stále prať a žehliť záclony? S našimi modernými látkami, ktoré sú jednoduché na údržbu a udržujú tvar, si ušetríte veľa času a námahy. Pomôžu tiež zaťažovacie kovové prvky, aby lemy pekne držali a nezdvíhali sa. Taktiež pomáha zavesiť záclony hneď po vypraní, kým sú ešte vlhké, aby uschli v rovnej natiahnutej polohe.