Domov
  Kategórie
  Košík
  Obľúbené
  Profil

  Dbať na správne svetlo sa vyplatí a to práve v podobe LAMPY

  28. 1. 2024

  Lampy

   

  Správne osvetlenie je základ každého interiéru. Štýlová lampa dodá vášmu domovu perfektnú atmosféru presne podľa vkusu. Či už milujete útulné prítmie alebo prejasnené miestnosti, u nás nájdete to pravé. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako sa vyberá správna lampa.

  Lampa – osvetlenie so štýlom

  Štýlová lampa perfektne doladí svetlo každého interiéru, ako po stránke funkčnej, tak aj z hľadiska dizajnu. Neobmedzujte sa iba na hlavné osvetlenie, pretože to nemusí byť dostatočné a mohli by ste si kaziť oči. Aj preto potrebujete doplnkové osvietenie, ako sú lampy.

  Ak budete vyberať svetlo na čítanie, pamätajte, že lampa na čítanie vyžaduje nižšiu intenzitu svetla okolo 300 lúmenov.

  Lampy do každej izby

  Lampy poslúžia pri práci, štúdiu aj zábave, využijete ich skrátka pri každej vašej dennej aj nočnej aktivite. Lampičky majú skutočne mnoho variantov a zvoliť taký, ktorý vám bude vo všetkých ohľadoch vyhovovať, nemusí byť vždy ľahké. Preto sa pozrite, z akých druhov a typov môžete vyberať:

  Stolová lampa zaistí svetlo pri práci

  Stolové lampy padnú na každý písací stôl alebo nočný stolík. Pomôžu vám sa sústrediť na prácu a tiež vkusne podfarbia večernú pohodu. Vnesú do izby príjemnú domácu náladu alebo navodia pracovnú atmosféru. A ak sa venujete obzvlášť detailnej práci, hodiť sa vám bude lampička s lupou.

   

  Lampa a jej svetelné funkcie

  Stmievacie lampičky jednoznačne hrajú prím. So svetlom sa však môžete pohrať ešte viac. Objavte skvelé funkcie, vďaka ktorým si osvetlenie upravíte podľa vášho gusta. Ide napríklad o nastavenie farby svetla alebo prispôsobenie chromatickosti. Jedinečnú šancu, ako sa s farbou svetla dokonale vyhrať, prinášajú RGB lampy.

  Relax a romantika? To je stojaca lampa do obývačky

  Stojace lampy sú štýlové a moderné, a tak zastávajú v prvom rade dekoratívnu funkciu. Prežiaria akýkoľvek kút vášho domova. Lampičky prinesú ako intímne osvetlenie, tak aj silnejšie svetlo napríklad na čítanie. 

  Lampy s klipom na čítanie prídu vhod, ak bojujete s nedostatkom priestoru. Ľahko ich pripnete na okraj stola, poličky a fungujú tiež ako lampa na nočný stolík, a tak prinesiete svetlo práve tam, kde ho potrebujete. Lampa na čítanie je variabilná a často sa vyrába s prakticky ohýbateľným krkom.

  Lampička môže byť ešte aj v inom vyhotovení. Typy, ktoré boli doteraz spomenuté, nie sú jediné. V ponuke nájdete svietidlo stropné a ničím výnimočným nie je ani nástenná lampa, ale napríklad aj také bodové osvetlenie.

  Do inteligentnej domácnosti patrí smart lampa

  Smart lampy jednoducho prepojíte s aplikáciou vo vašom inteligentnom mobilnom telefóne, a potom si môžete užívať všetky vychytávky, ktoré ponúkajú. A nejde iba o osvetlenie vášho domova, ale o rôzne svetelné efekty, premeny farieb, časovače alebo funkciu budíka. Všetko, čo smart lampy poskytujú, dokážete ovládať pohodlne na diaľku.